۱:۲۵:۳۱ - پنجشنبه ۱۶ شهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونق گردشگری در کوهبنان مستلزم ایجاد راه‌های ارتباطی مناسب است/صنعت توتیای کوهبنان احیا گردد/تبدیل کوهبنان به قطب و برند گردشگری
به گزارش کوهبنان امید ، حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان در اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان بیان داشت :کوهبنان هم در بعد میراثی هم در بعد صنایع دستی و گردشگری حرف برای گفتن در استان و کشور دارد .   وی بیان داشت :یکی از راه های نجات کوهبنان گردشگری […]

به گزارش کوهبنان امید ، حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان در اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان بیان داشت :کوهبنان هم در بعد میراثی هم در بعد صنایع دستی و گردشگری حرف برای گفتن در استان و کشور دارد .

 

1578 2 222 1577 رونق گردشگری در کوهبنان مستلزم ایجاد راه‌های ارتباطی مناسب است/صنعت توتیای کوهبنان احیا گردد/تبدیل کوهبنان به قطب و برند گردشگری

وی بیان داشت :یکی از راه های نجات کوهبنان گردشگری است که راه های ارتباطی نقش مهمی در این راستا دارد که ما دنبال راه های ارتباطی کوهبنان به مرکز استان کرمان و یزد هستیم .
امیری خاطر نشان کرد:کوهبنان در بحث صنعت و معدن ظرفیت خوبی دارد گرچه افت و خیزهایی دارد ولی همت ،همدلی و همزبانی می تواند رتبه کوهبنان از جایگاه هفتم شاخص اقتصادی را رتبه های مورد قبول برساند .
وی از فعالیت شهرک صنعتی ،فعالیت معادن سرب و روی خبر داد و افزود در بحث کشاورزی بدلیل افت آب باید کشاورزی حفظ شود که راه اندازی گلخانه ،کشت جایگزین و آبیاری مکانیزه باید مد نظر باشد .
نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تاکید داشت :در حال حاضر بهترین محصول در کوهبنان زعفران است که حدود یک تن زعفران در کوهبنان در سال برداشت می شود و همین مقدار در زرند کشت و برداشت می شود که رتبه اول کشت و تولید زعفران استان کرمان از آن دو شهرستان کوهبنان و زرند است.
وی گفت: زمین های مساعد در کوهبنان وجود دارد که باید به سمت و سوی کشت یکسان زعفران حرکت کنیم و در بحث صنعت گردشگری باید تلاش کنیم گرچه با تاخیر به این صنعت در کشور توجه شده که صنعتی سود آور است .
رئیس مجمع نمایندگان استان بیان داشت :در سال ۲۰۲۰ بیش از یک میلیارد۶۰۰ میلیون نفر گردشگر در جهان داریم که باید در راستای جذب این سرمایه حرکت کنیم تا در سال های آتی این میزان گردشگر به هفت و هشت برابر وضعیت موجود برسد.
وی ادامه داد :باید از وجود سرمایه گذاران بخش خصوصی در میراث و جذب گردشگر بهره برد و به توسعه گردشگری معادن عنایت بیشتری شود تا گردشگران با شوق و ذوق در اعماق درونی زمین سیر کنند .
امیری خاطر نشان کرد :باید در راه اندازی خانه های بوم گردی توجه بیشتری به خرج دهیم
سفرهای داخلی را رونق دهیم و برنامه ریزی کنیم تا فضای عشق و علاقه و مهربانی تقویت شود و زمینه برای جذب گردشگران شهرستان ها و استان های مجاور فراهم گردد و وحدت و همدلی مورد نظر مقام معظم رهبری در صنعت گردشگری تقویت گردد.
نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد :از نشان های علاقه و محبت مردم کوهبنان به ولایت و رهبری عزاداری سنتی است که باید ثبت ملی داده شود صنعت توتیای کوهبنان احیا گردد تا کوهبنان را با این ظرفیت های ویژه به جهان و کشور معرفی نمود و این شهرستان به قطب و برند گردشگری مبدل شود .
انتهای خبر /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید