۱:۴۶:۴۷ - پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت و ساز در شهر بدون مجوز شهرداری امکان پذیر نیست
حمید روحی در رابطه با ساخت و ساز درمحوطه تاریخی مقبره آخوند  گفت : هرساخت و سازی در محدوده شهری باید با مجوزشهرداری باشد، امکان ندارد بدون مجوز ساخت و ساز انجام شود. به گزارش کوهبنان امید :معاونت حفظ و احیای اداره کل میراث فرهنگی استان در پاسخ به سوالات خبرنگار «کرمان نو» گفت که […]

حمید روحی در رابطه با ساخت و ساز درمحوطه تاریخی مقبره آخوند  گفت : هرساخت و سازی در محدوده شهری باید با مجوزشهرداری باشد، امکان ندارد بدون مجوز ساخت و ساز انجام شود.

1578 2 222 1577 ساخت و ساز در شهر بدون مجوز شهرداری امکان پذیر نیست

به گزارش کوهبنان امید :معاونت حفظ و احیای اداره کل میراث فرهنگی استان در پاسخ به سوالات خبرنگار «کرمان نو» گفت که متاسفانه شهرداری کوهبنان بدون هماهنگی و استعلام از میراث فرهنگی در عرصه و حریم مقبره آخوند پروانه ساخت صادر کرده است. ما از طریق فرمانداری پیگیری کردیم، متاسفانه ممانعت نکردند، مجبور شدیم از طریق قضایی پیگیری کنیم. فعلا کار متوقف شده است. حمید روحی افزود که لازم است در شهرهای تاریخی مثل کوهبنان شهرداری با میراث فرهنگی هماهنگ باشد تا در حریم و عرصه سازه های تاریخی ساخت و ساز صورت نگیرد یا حداقل با نظر مجموعه میراث فرهنگی باشد و خودسر کاری انجام ندهند. وی در رابطه با نقل قول خبرنگار «کرمان نو» از شهردار و فرماندار کوهبنان که مالک زمین بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز کرده، گفت که هرساخت و سازی در محدوده شهری باید با مجوزشهرداری باشد، امکان ندارد بدون مجوز ساخت و ساز انجام شود. من گفته مسئولان کوهبنان را رد می کنم. مهندس روحی افزود که طبق قانون اگر خارج از ضوابط ، در عرصه و محوطه های ثبت میراث فرهنگی ساخت و ساز انجام شود، میراث فرهنگی با تمام توان جلوی آن را خواهد گرفت. اگر در این ارتباط حقی از مالک ضایع شود، میراث فرهنگی جبران می کند.
انتهای پیام/