۷:۱۹:۰۲ - چهارشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر مهدي قاسمي كيا
شهروندان حتی‌الامکان از خرید ماهی قرمز خودداری کنند.
رئیس دامپزشکی کوهبنان : مرجع انتقال ویروس از دام‌ها و فرآورده‌های خام دامی به انسان تایید نشده است ولی توصیه می‌شود در شرایط کنونی از خرید ماهی قرمز خودداری شود.

به گزارش کوهبنان امید ، در آستانه سال جدید رییس شبکه دامپزشکی کوهبنان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری از شهروندان کوهبنانی خواست با توجه به شیوع کرونا ویروس حتی‌الامکان از خرید ماهی قرمز خودداری کنند.
«دکتر مهدی قاسمی کیا» با اشاره به شیوه ویروس کرونا اظهار داشت: مرجع انتقال ویروس از دام‌ها و فرآورده‌های خام دامی به انسان تایید نشده است ولی توصیه می‌شود در شرایط کنونی از خرید ماهی قرمز خودداری شود.
وی در ادامه گفت: در صورت خرید ماهی قرمز هرچند روز یک بار آب ماهی و ظرف نگهداری ماهی تعویض و نمک طعام در آب ماهی ریخته شود.
قاسمی کیا تاکید کرد: در صورت خرید ماهی قرمز سالمندان وکودکان از دست زدن به ماهی قرمز خودداری کنند تا بسلامت آنان لطمه ای وارد نشود.
رئیس دامپزشکی کوهبنان بیان داشت: شهروندان باید قبل از خرید ماهی قرمز به ظاهر ماهی توجه و تلاش کنند از مراکز مجاز و با سابقه مانند مراکز عرضه ماهیان اکواریومی خریداری کنند.
وی تاکید کرد: شهروندان به فروشندگان موقت که به صورت مقطعی اقدام به فروش ماهی قرمز می‌کنند، اعتماد نکنند.
رئیس دامپزشکی کوهبنان تصریح نمود: پس از تعطیلات نوروز کسانی که ماهی قرمز خریداری نموده اند از رها کردن آنها در استخرها و آب های روان سطح شهر پرهیز نمایند تا از آلودگی آب جلوگیری شود.
انتهای پیام – نامجو کوهبنانی