۱۹:۲۳:۰۵ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همزمان با دهه کرامت:
عصر شعر کرامت با حضور شعرای کوهبنان و کرمان برگزار شد.
همزمان با دهه کرامت عصر شعر کرامت در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار گردید.

به گزارش کوهبنان امید ،  همزمان با دهه کرامت عصر شعر کرامت با حضور امام جمعه، معاون عمرانی فرمانداری ، مدیران ادارت ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و امور کتابخانه های عمومی شهرستان ، جمعی از شاعران و ادیبان انجمن شعر خوبان کرمان و انجمن شعر اشک کوهبنان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان برگزار گردید.

328 364 222 1577 عصر شعر کرامت با حضور شعرای کوهبنان و کرمان برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با استناد به کلام نورانی قران کریم گفت: خداوند به وسیله قران انسان را تجلیل کرد در حالی که در قران تمام هنرها مورد تکریم و تجلیل قرار گرفته از خط و شیوه نوشتن همچنین‌ عظمت خوب نوشتن به نیکی تجلیل شده است.
وی تاکید کرد: در قران سوره ای به نام شعرا وجود دارد که ارزش و مقام شعر را می رساند شاعران با عقل و شعور خود کار فکر و درون را عظمت می بخشند .
امام جمعه کوهبنان خاطر نشان کرد: با اندیشه شعر خلق می شود لذا برخی از هنرها اگر مورد توجه و حساسیت قرار نگیرد مورد سو استفاده واقع می شوند.
وی بیان داشت: اگر مراقبت نشود شعر مورد سو استفاده واقع می شود لذا باید حواسمان جمع باشد چرا که شخصیتی همانند پیامبر اعظم (ص)هیچ گاه شعر نگفتند و شعر دیگران را نخواندند .
حجت الاسلام جعفری تصریح نمود : امیر المومنین شعر می گفتند و شعر می خواندند حضرت امام‌ (ره)و مقام معظم رهبری به شعر و شاعری عنایت ویژه ای دارند لذا همه ساله به مناسبت های مختلف شاعران به محضر مقام معظم رهبری می رسند .
وی ادامه داد: شعر هنر زیبایی است و شعرا امتیاز بین انسان و سایر موجودات را احیا می کنند چون انسان ها خلیفه خداوند هستند و با عقل و درایت مطالب را بیان می نمایند .
امام جمعه کوهبنان بیان داشت : شعرا به نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی خصوصا در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای داشتند باید تلاش شود تا ارزش های اسلام و انقلاب با شعر و شاعری گسترش پیدا کنند .
رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان با تبریک دهه‌کرامت  در این مراسم گفت: امام رضا(ع) و فاطمه معصومه(س) آموزگاران تقوا، علم و معرفت هستند که در حقیقت ولی نعمت کشور ایران اسلامی محسوب می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در شهرستان کوهبنان انجمن شعر اشک را داریم که در ماه دو جلسه به صورت منظم برگزار می کند تا زمینه برای شناسایی استعدادها فراهم شود.
ایشان تصریح نمود: همه ساله جشنواره غزل شهرستان کوهبنان را داریم که با حضور شاعران شهرستان های کوهبنان ، زرند ، راور ،بافق و بهاباد برگزار می شود .
در ادامه محمود نیکخواه دبیر انجمن آزاد شعر اشک کوهبنان گفت: استعدادهای فراوان شعر و شاعری در کوهبنان وجود دارد که کسب رتبه های برتر نشان این مهم است .
وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا شعر و شاعری کوهبنان به جایگاه واقعی خود برگردد در حالی که در گذشته کوهبنان مهد شعرا و ادیبان بزرگ بوده است و امروز هم استعدادهای بسیار خوبی در این عرصه در شهرستان داریم .
در پایان  مطهره طهمورسی دبیر انجمن شعر خوبان کرمان  گفت: شهرکوهبنان به انسان‌انرژی مثبت می دهد همین امر باعث شده که شاعران و ادیبان به این خطه روی بیاورند.
وی تاکید‌کرد: برای شعر گفتن باید با خدا و آفریدهای خدا ارتباط خوبی برقرار کنیم تا بتوانیم آثار ارزشمندی را خلق کنیم .
انتهای پیام‌  – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید