۱۷:۳۷:۰۹ - پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان
عفت و حجاب باعث حفاظت جامعه هستند
امام جمعه کوهبنان در تجمع بزرگ عفاف و حجاب گفت : رعایت احکام واجب و لازم است که از جمله آنان حجاب است عفت باعث بوجود آمدن حجاب است و این دو باعث حفاظت جامعه هستند .

به گزارش کوهبنان امید ،  همزمان با دهه کرامت تجمع بزرگ عفاف و حجاب با حضور امام جمعه ، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، معاون عمرانی فرمانداری، ریاست آموزش و پرورش ، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان، جمعی از مسئولین و بانوان بسیجی شهرستان به همت حوزه بسیج خواهران کوثر در امام زاده سلیمانشاه برگزار گردید .


در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه گفت : خداوند راه رشد و تعالی انسان را در قران ترسیم کرده که عمل به اسلام تنها راه سعادت و خوشبختی انسان در دو سرا هست .
وی خاطر نشان کرد: انسان باید همواره در برابر حکم خداوند تسلیم باشد در حالی که انسان آزاد خلق شده و از عقل سلیم برخوردار است قوانین اسلام بر مبنای صلاح و عزت انسان تنظیم شده است .
امام جمعه کوهبنان ادامه داد: رعایت احکام واجب و لازم است که از جمله آنان حجاب است عفت باعث بوجود آمدن حجاب است و این دو باعث حفاظت جامعه هستند .
وی تاکید کرد: جهاد در راه خدا واجب است اما حجاب از مسجد، نماز ،مراکز علمی، بازار مسلمانان و… محافظت می کند لذا در اسلام بر ازدواج به موقع و آسان تاکید شده است .
حجت الاسلام جعفری تصریح نمود : هم مردان و هم زنان باید مراقب عفاف باشندپوشش انسانی و اسلامی را رعایت کنند چرا که دشمنان بدنبال ضربه زدن به حجاب هستند تا برداشته شود .
وی ابراز داشت: دشمن بدنبال از بین بردن کانون گرم خانوادهاست که با ترویج چشم هم چشمی و سختگیری های زمان ازدواج موفقیت هایی هم داشته است .
امام جمعه کوهبنان خاطر نشان کرد : داعش های سفاک علیه مسلمانان جنگیدند اما حکم مراجع تقلید جلوی آنان را گرفت این گروه از حجاب و جهاد می ترسند .
وی افزود: مردم بخاطر حجاب جان خود را تقدیم کردند و شهید دادند البته دشمن از افراد خودخواه و سر سپرده استفاده می کنند که نمونه بارز آنان رضاخان بود که در کشف حجاب پیش قدم شد .
ایشان ادامه داد : زنان مومن و متدین در برابر این اقدام رضا خان مقاومت کردند و از خانه بیرون نیامدند البته دشمن الان هم تلاش داردتا حجاب را کم رنگ کند .
حجت الاسلام جعفری گفت : در بحث ازدواج فرزندان خویش تدین طرف مورد را مد نظرداشته باشیم که غیرت و تقوا را در پی داردو باعث می شودکانون خانواده ها مستحکم گردد.
وی ابراز داشت : به برکت انقلاب اسلامی بحث حجاب و عفاف احیا شده اما نباید از خباثت و کینه دشمنان غافل شویم.
در ادامه حجت الاسلام اسماعیل بیانی ضمن تبریک دهه کرامت گفت: ائمه آمدند تا به ما عزت و کرامت هدیه کنند چرا که خدا انسان را با کرامت خلق کرد و او را خلیفه خویش بر روی زمین قرار داد .
وی خاطر نشان کرد: با استقرار دین اسلام در سرزمین عربستان زنان و دختران کرامت خاص پیدا کردند لذا باید مواظبت کنیم زندگی شیرین و سالم به همراه فرزندان صالح داشته باشیم.
استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت : باید همواره مثبت گرا باشیم حسن خلق را در سرلوحه کارهای خویش قرار دهیم در زندگی بیشتر نقاط قوت را ببینیم و تقویت کنیم .
وی تصریح نمود:برای استحکام خانواده زن و مرد باید پشتیبان هم باشند در هفته یک بار نشست خانوادگی بگذاریم و به درد دل بچه هامون گوش بدهیم .
در پایان تعدادی از دختران و زنان برجسته که در فعالیت های مختلف حائز رتبه های برتر شده بودند تجلیل گردید .
انتهای پیام -نامجو‌کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید