۱۸:۳۲:۱۷ - چهارشنبه ۲۵ مرد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قابلیت افزایش گردشگران ‌مذهبی در کوهبنان با وجود امامزاده بی‌بی‌عصمت (س)
به گزارش کوهبنان امید ، رحیم سیف‌الدینی  در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در زمینه وضعیت فرهنگی کوهبنان اظهار داشت: در مباحث شورای فرهنگ عمومی این شهرستان جایگاه امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) ویژه است.   وی افزود: همانطور که شهرستان کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان قلمداد می‌شود، امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) بام فرهنگی این شهرستان است و […]

به گزارش کوهبنان امید ، رحیم سیف‌الدینی  در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در زمینه وضعیت فرهنگی کوهبنان اظهار داشت: در مباحث شورای فرهنگ عمومی این شهرستان جایگاه امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) ویژه است.

 

وی افزود: همانطور که شهرستان کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان قلمداد می‌شود، امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) بام فرهنگی این شهرستان است و آستانه مقدس این امامزاده در بحث گردشگری و مذهبی مورد توجه ویژه قرار دارد.

 

328 364 222 1577 قابلیت افزایش گردشگران ‌مذهبی در کوهبنان با وجود امامزاده بی‌بی‌عصمت (س)

رئیس اداره فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی کوهبنان یکی از راه‌های تقویت معنوی در جامعه را زیارت دانست و خاطرنشان کرد: امامزادگان قطب گردشگری و مذهبی تلقی و در تمام ادیان احترام گذاشته می‌شوند.

سیف‌الدینی یکی از موانع در بحث گردشگری‌مذهبی را آب و هوا نام برد و ادامه داد: باید بر روی این محدودیت کار شود تا بتوانیم در چهار فصل سال شاهد حضور گردشگر در شهرستان باشیم.

وی تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری همانند مسافرخانه‌ها و … که مهم‌ترین مسائل گردشگری‌مذهبی هستند، باید در اولویت قرار داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهبنان عنوان کرد: در زیارت امامزادگان مباحث گردشگری ‌معنوی باید لحاظ شود که از این طریق می‌توانیم در برابر آسیب‌های اجتماعی و فقر در جامعه مبارزه کنیم و در این راستا می‌شود از این آستان مقدس بهره برد.

وی ابراز داشت: با توجه به شعار سال که اقتصاد مقاومتی است باید به تولید و اشتغال توجه ویژه کرد تا به اقتصاد شهر کمک کنیم.

سیف‌الدینی تصریح کرد: با انتخاب یک روز به نام امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) توسط سازمان اوقاف و امور خیریه این شهرستان و تصویب شورای فرهنگ عمومی باید تجلیل از خادمان و هیأت ‌امنای امامزادگان را در دستور کار بگذاریم و باید طراحی نقاره محلی که به گردشگری‌ مذهبی امامزادگان کمک می‌کند در اولویت قرار دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان خواستار برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری شد و ادامه داد: می‌توان به حوزه فرهنگ شهرستان از طریق برگزاری مسابقات خاطره‌نویسی، عکاسی و … کمک کرد و برگزاری جشنواره مرتبط با بی‌بی‌عصمت (س) به صورت شهرستانی باید داشته باشیم.

وی در این راستا خواستار راه‌اندازی سایت پویا و قوی در این زمینه شد و گفت: می‌توان از این طریق ظرفیت‌های گردگشری‌مذهبی این شهرستان را در سطح استان و کشور معرفی کرد.

سیف‌الدینی افزود: آستان مقدس امامزاده بی‌بی‌عصمت (س) نیاز به فضاسازی‌های فرهنگی دارد، همچون نصب پوستر و بنر تا بتوانیم در چهار فصل سال شاهد حضور گردشگران‌مذهبی باشیم و باعث رونق بقعه متبرکه بی‌بی‌عصمت (س) باشیم.

وی تاکید کرد: در جهت تامین رفاه گردشگران باید پارکینگ تامین و معابر و فضاهای گردشگری رفاهی تقویت شود تا روز به‌ روز شاهد افزایش گردشگران‌مذهبی شهرستان باشیم و رفاه حال گردشگران که در آن بقعه متبرکه سکونت می‌کنند را تامین کرده و بهترین خدمات را ارائه دهیم.

انتهای پیام /