۱۷:۲۲:۰۶ - سه شنبه ۱۶ مرد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجت الاسلام مرتضی جعفری
لزوم ترویج فرهنگ نماز و زکات در جامعه
امام جمعه بخش طغرالجرد گفت : در آیات و روایات بر زکات سفارش شده لذادر هنگام قدرت و حکومت دینی باید ابتدا بدنبال ترویج نماز باشیم و در ادامه بدنبال ترویج فرهنگ زکات باشیم که این دو در کنار هم‌ آمده اند .

به گزارش کوهبنان امید ،  جلسه ستاد زکات شهرستان کوهبنان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه بخش طغرالجرد، فرماندهان نظامی و انتظامی ، روسای دفتر و ستاد نماز جمعه کوهبنان و سایر اعضا در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار گردید .

328 222 1172 1577 لزوم ترویج فرهنگ نماز و  زکات در جامعه

در این مراسم فرماندار کوهبنان گفت: با پرداخت زکات زمینه برای کمک به نیازمندان فراهم می شود در حالی که این مهم ازواجبات محسوب می شود .
حسین سالاری تاکید کرد: به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی زمینه مشارکت و همدلی مردم برای کاهش مشکلات ، نوع دوستی و کمک به همنوعان رقم خورده است.
در ادامه حجت الاسلام مرتضی جعفری گفت: در ماه ذی الحجه قرار داریم که جز ماه های حرام است و حج واجب در این ماه انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: عید قربان از اعیاد مهم است که اقامه نماز و قربانی کردن در این روز سفارش شده است که حاجی هم در سرزمین مکه این مهم را بجا می آورد.
امام جمعه بخش طغرالجردبیان داشت: گوشت قربانی با سه قسمت شود که بخشی از آن برای همسایه ها ، بخشی برای خود و خانواده و بخشی به سایر افراد از جمله نیازمندان اهدا شود .
وی تصریح نمود: بخشی از گوشت قربانی را که برای خودمان قرار دادیم به اطعام مومنین و نیازمندان در عید غدیر اختصاص دهیم .
وی خاطر نشان کرد: از نظر قانون دین خدا بعد از خدا ، رسول خدا و ائمه اطهار ولی فقیه مسئول جمع آوری زکات است که در شهرستان ها این مهم بر عهده ائمه جمعه است و کمیته امدادبعنوان دبیر فعالیت می کند .
حجت الاسلام جعفری افزود: در آیات و روایات بر زکات سفارش شده لذادر هنگام قدرت و حکومت دینی باید ابتدا بدنبال ترویج نماز باشیم و در ادامه بدنبال ترویج فرهنگ زکات باشیم که این دو در کنار هم‌ آمده اند .
وی تاکید کرد: کسانی که در زمان داری و نداری انفاق در راه خدا را فراموش نکردند و دین خدا را یاری کردند شامل یاری خداوند می شوند البته در مرتبه بعدی باید بدنبال ترویج امر به معروف و نهی از منکر باشیم .
ایشان بیان داشت: باید از تخریب افراد خصوصا در فضای مجازی خودداری کنیم و تا حدممکن امر به معروف و نهی از منکررا پیشه خود قراردهیم لذا فقر زدایی و رسیدگی به امور نیازمندان از اولویت نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
امام جمعه بخش طغرالجرد یادآور شد: عاقبت امور به دست خدای تبارک و تعالی است لذا امید به رحمت و توکل به خدا را فراموش نکنیم و همواره یاور و حامی مستضعفان باشیم و تکریم ارباب رجوع را در راس امور قرار دهیم.
در ادامه رئیس کمیته امداد امام خمینی کوهبنان گفت: جا دارد بخشی از گوشت قربانی در اختیار کمیته امداد قرار گیرد تا به نیازمندان واقعی برسد که روحانیت و هیات امنای مساجد می توانند در راستای ترغیب و تشویق مردم اقدام کنند .
وی خاطر نشان کرد: جا دارد کمیته امداد ، بهزیستی و خیریه هادر کنار هم باشند تا طرح امیرآبادی در راستای قربانی در شهرستان انجام شود .
مهدی نور محمدیان ابراز داشت : کمیته امداد هم آمادگی دارد تا در طرح امیر آبادی شرکت کند و با پرداخت بخشی از هزینه ها به صورت مشارکتی قربانی انجام شود .
وی تاکید کرد: در روز عید قربان درب کمیته امداد کوهبنان به روی علاقمندان و خیرین باز می باشد لذا خیرین می توانند گوشت قربانی خود را به این محل تقدیم کنند.
انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید