۱۷:۱۲:۰۵ - سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان عنوان شد
مانور سراسری زلزله هفتم آذر ماه در مدارس کوهبنان برگزار می گردد
فرماندار کوهبنان از تمامی دستگاه های امدادی درخواست نمود تلاش کنند این مانور به بهترین شکل ممکن اجرا شود البته شهرداری هم باید اقداماتی در راستای کاهش عواقب زمان بحران انجام دهند .

به گزارش کوهبنان امید ، حسین سالاری فرماندار کوهبنان در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت بهداشت و درمان و هلال احمر باید در حوادث در اولین فرصت در خدمت مردم باشند لذا بایستی نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی و مانورها اقدام کنند .وی ابراز داشت خدمات خوبی در بحث زلزله توسط دولت انجام شده در حال حاضر هم کمک های بلاعوض پرداخت شده و بحث تسهیلات مکمل هم در سیستم بانکی اقدام و مابقی مبلغ مورد نظر پرداخت خواهد شد .

1578 %d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87 328 222 1172 1577 مانور سراسری زلزله هفتم آذر ماه در مدارس کوهبنان برگزار می گردد

سالاری یادآور شد برنامه زمان بندی بازسازی تا شهریور سال آینده است که واحدهای قول داده شده توسط ریاست محترم جمهوری زودتر از موعد مقرر انجام شد چون روند بازسازی در شهرستان سرعت خوبی دارد .
وی بیان داشت در هفتم آذر مانور سراسری زلزله در مدارس برگزار خواهد شد که دستگاه های متولی باید اقدامات لازم را انجام دهند .
فرماندار کوهبنان از تمامی دستگاه های امدادی درخواست نمود تلاش کنند این مانور به بهترین شکل ممکن اجرا شود البته شهرداری هم باید اقداماتی در راستای کاهش عواقب زمان بحران انجام دهند .
وی تاکید کرد هلال احمر در بحث آموزش نیروهای امدادی باید جدی باشد البته در بحث حوادث ناشی از سیل باید تدابیری اتخاذ گردد و در راستای راهداری زمستانی و لایه روبی روستاها هم باید گام هایی برداشته شود .
در ادامه یاسر محسنی شهردار کوهبنان گفت حدود یک سال هست که ستاد بحران در شهرداری تشکیل شده و اقدامات خوبی طی این مدت صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد مسیر رودخانه های فصلی بازگشایی شده و جهت آزاد سازی مسیر عملیات خاک برداری هم در چند رودخانه شهر انجام شده است .
در ادامه سید محمد رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان گفت همزمان با سراسر کشور مانور زلزله با شعار مدرسه ایمن به صورت نمادین و پایلوت در مدارس شهرستان برگزار خواهد شد که بحث اطلاع رسانی و آموزش مدنظر است .
وی تاکید نمود ترس و وحشت در زمان زلزله مشکلاتی در بر دارد لذا مانور زلزله بصورت نمادین در مدرسه امیر کبیر برگزار خواهد شد که نیاز به همکاری اعضای ستاد بحران خصوصا شهرداری ،هلال احمر ،شبکه بهداشت و درمان هست که این مهم می تواند در کاهش ترس و اضطراب زمان زلزله موثر باشد.
حسینی از نواختن زنگ زلزله در مدارس شهرستان در هفتم آذرماه خبر داد و افزود به جز مدرسه نمادین در پنج مدرسه دیگر هم مانور زلزله برگزار خواهد شد.
وی ابراز داشت بحث آموزش امداد و نجات در مدارس خصوصا مدارس شبانه روزی در دستور کار قرار دارد که این مهم با همکاری هلال احمر انجام می شود.
مدیر آموزش و پرورش کوهبنان ابراز داشت در بارش باران طی روزهای گذشته آب رودخانه بالا دست فضاهای آموزشی به مدارس نمونه و اردگاه نفوذ داشت که بایستی چاره ای اندیشیده شود تا در فرصت های بعدی شاهد چنین مشکلاتی نباشیم .
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید