۱:۲۰:۲۶ - دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر آموزش و پرورش کوهبنان : برای دروس پایه معلم نداریم!
کوهبنان امید ، در حالی که مسئولین آموزش و پرورش استان اذعان می‌کنند مشکلی در ساماندهی معلمین وجود ندارد و کمبود معلم از طریق نیروی حق‌التدریس جبران شده است، شهرستان کوهبنان در شمالی‌ترین نقطه‌ی پهناور استان کرمان با کمبود معلم روبه‌رو شده و به گفته‌ی مدیر اداره آموزش و پرورش این شهرستان حتی بازنشسته‌ای که […]

کوهبنان امید ، در حالی که مسئولین آموزش و پرورش استان اذعان می‌کنند مشکلی در ساماندهی معلمین وجود ندارد و کمبود معلم از طریق نیروی حق‌التدریس جبران شده است، شهرستان کوهبنان در شمالی‌ترین نقطه‌ی پهناور استان کرمان با کمبود معلم روبه‌رو شده و به گفته‌ی مدیر اداره آموزش و پرورش این شهرستان حتی بازنشسته‌ای که بتوان از او برای تدریس استفاده کرد در کوهبنان وجود ندارد. دی ماه گذشته زلزله‌ی شدیدی در کوهبنان رخ داد که باعث خسارات گسترده از جمله تخریب مدرسه‌های فرسوده شد و اکنون دانش‌آموزان کوهبنانی با مشکلات عدیده‌ای مواجهند از تحصیل در مدرسه‌های تخریبی و کانکسی گرفته تا کمبود معلم!

 

1578 222 1172 1577 مدیر آموزش و پرورش کوهبنان : برای دروس پایه معلم نداریم!

 

سیدمحمدرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فردای کرمان با اشاره به مشکل کمبود معلم در شهرستان کوهبنان اظهار کرد: «بعد از حادثه‌ی زلزله‌ی آذر ماه سال گذشته اکثر بومیان کوهبنان که در یزد و کرمان خانه داشتند، بلافاصله سه روز درس و ساعت‌شان را از ما گرفتند و مابقی ایام هفته با خانواده در خارج از کوهبنان به سر می‌برند، به همین دلیل با کمبود نیروی انسانی مواجه شده‌ایم».

وی ادامه داد: «اداره کل به ما می‌گوید ساعت آموزشی را به بازنشسته‌ها بدهید اما ما یک بازنشسته در شهر نداریم که بخواهیم از او درخواست کنیم ساعت اضافه‌ بردارد».

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهبنان یادآور شد: «در حال حاضر در بعضی از دروس مثل زیست، علوم تجربی، جغرافی و ادبیات که مربوط به علوم پایه است با مشکل کمبود نیروی انسانی روبه‌رو هستیم».

وی با بیان این‌که ابتدای مهر جاری، ۶۴ معلم در کوهبنان بازنشسته شدند، گفت: «جبران این نیروی انسانی خیلی سخت است و استان به ما می‌گوید شما یکسری ساعت را بین حق‌التدریس و بازنشسته تقسیم کنید اما این‌ها در دسترس نیستند که ما بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم».

حسینی اذعان کرد: «با انتقال ۳۵ نیروی بومی که ورودی دانشگاه فرهنگیان و در شهرهای جنوبی بودند و ۲ سال سابقه کار داشتند موافقت شده اما این معلمان در شهرستان‌های همجوار مثل زرند، نوق، رفسنجان، راور و … ساماندهی شدند و به ما از ۳۵ نیروی بومی خودمان، بیش از ۲ تا ۳ معلم تعلق نگرفت».

وی اظهارکرد: «درست است شرایط آن‌ها هم حساس بوده اما این‌ها نیروی بومی این‌جا بودند و می‌توانستند بفرستند که مشکل ما حل بشود».

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهبنان با تاکید بر این‌که در بحث نیروی انسانی مخصوصا علوم پایه خیلی مشکل داریم، افزود: «بحث کلاس و سرپناه امن را می‌توانیم با استفاده از خانه‌های محکم استیجاری حل کنیم اما مشکل نیروی انسانی را به هیچ وجه نمی‌توان برطرف کرد».

انتهای پیام

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید