۱۹:۳۰:۲۲ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان
مواد مخدر قوام جامعه را از هم می پاشد.
جلسه مشترک شورای فرهنگ‌عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کوهبنان با حضور اعضا در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید.

به گزارش کوهبنان امید  حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان  در این جلسه گفت : از جمله آسیب های اجتماعی مواد مخدر و شراب هستند که اگر جلوگیری نشود همه جامعه را تحت الشعاع قرار می دهد و دین را به خطر می اندازد و قوام جامعه را از هم می پاشد .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87 328 222 1577 مواد مخدر قوام جامعه را از هم می پاشد.
وی با استناد به کلام نورانی قران کریم خاطر نشان کرد: شراب و قمار و انصاب و….جز پلیدی ها و از کارهای شیطان هست که زمینه گرفتاری برای همه را رقم می زند که شراب قفل تمام بدی هاست .
امام جمعه کوهبنان تاکید کرد: تمام تلاش شیطان اختلاف انگیزی در بین مردم است که این مهم بوسیله شراب و قمار رقم می خورد شیطان تلاش می کند انسان را از ذکر خدا دور کند پس باید حواسمان را جمع کنیم .
وی تصریح نمود: اگرکسی از محدودیت حرفی بزند باید ببیند چه چیزی را می خواهد بخورد البته در سایه تقوا انسان غذا و خوراکی طیب و پاک می خورد.
حجت الاسلام جعفری ادامه داد : کلام و‌پیام خدا برای انسان از سر دلسوزی است باید مواظب باشیم از خطر پرهیز کنیم چرا که آسیب های اجتماعی ویروس ساز هستند .
در ادامه رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت: سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری تحت عنوان آسیب های اجتماعی با موضوع مضرات مشروبات الکلی در حال برگزاری است که نابینایی و اختلالات کلیوی را در بر دارد .
وی خاطر نشان کرد: امروز ارتباطات گسترده تر و تبلیغات برای گسترش آسیب های اجتماعی فراهم شده لذا هوشیاری خانواده ها و آگاهی دادن به جوانان باید در دستور کار قرار گیرد.
سیف الدینی بیکاری و عدم سرگرمی را از عوامل افزایش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: قطعا مردان خصوصا کسانی که از فرهنگ پایین تری برخوردارند گرایش بیشتری به استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی دارند .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان بیان داشت: والدین باید خود گرفتار آسیب های اجتماعی نباشند تا بتوانند در تربیت فرزندانی صالح پیش قدم باشند البته عدم آگاهی از مضرات مشروبات الکی و مواد مخدر ، تغییر ارزش ها ،ساختمار اجتماع و تغییرات آن ،عوامل محیطی ، ساختار مدیریتی و…در افزایش آسیب های اجتماعی اثر گذار هستند .
در ادامه روح الله ابراهیمی جانشین ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان با استناد به کلام نورانی پیامبر اعظم (ص) گفت: زمانی خواهید رسید که جای امر به معروف و نهی از منکر عوض شود البته ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید به این فریضه واجب الهی توجه بیشتری داشته باشیم .
وی خاطر نشان کرد: باید بیشتر بر روی اعتقادات جوانان کار شود و شهیدان بعنوان بهترین الگو برای جوانان معرفی شوندو از طریق سخت افزاری و نرم افزاری با مواد مخدر و مشروبات الکی مبارزه کنیم .
ابراهیمی تاکید کرد: جا دارد متولیان فرهنگی ، ائمه جمعه و فضای مجازی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی دادن به قشر جوان اقدام کنند .
در ادامه حجت الاسلام مهدی پور اسلامی دادستان کوهبنان گفت: در شهرستان کوهبنان بحث مشروبات الکی از جمله تولید، وارد کردن و.. در حال افزایش است و شغل برخی افراد شده لذا همه مسئولیت دارند در راستای پیشگیری از جرائم گام بردارند .
وی خاطر نشان کرد: جا دارد در کتب درسی مضرات مشروبات الکی بیان شود ائمه جماعت مساجد و مربیان مدارس در راستای آگاه سازی بیشتر گام بردارند .
دادستان کوهبنان تاکید کرد: اصلاح باید از خود انسان شروع شوددر ادامه بزرگترها باید نکات مهم‌را تذکر دهند جلسات آگاه سازی در شهرستان بیشتر برگزار شود .
وی خاطر نشان کرد: شناسایی تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکی باید در دستور کار قرار گیرد و مردم در این راستا تعامل و همکاری با نیروهای نظامی ، انتظامی و اطلاعاتی داشته باشند .
حجت الاسلام پور اسلامی بر انجام کارهای فرهنگی در شهرستان تاکید کردو افزود: باید بر مجالس شادی و جشن ها نظارت بیشتری صورت پذیرد تا برخی آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند .
سپس محسن ایزدی معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان گفت: با نگاه سیاسی نباید با آسیب های اجتماعی برخورد شود بلکه همگان باید دست در دست هم قرار دهند تا کارهای فرهنگی صورت گیرد و شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم .
وی خاطر نشان کرد: والدین نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و گسترش فرهنگ اصیل دارند لذا خانواده ها باید با دقت نظر و حساسیت بیشتری آسیب های اجتماعی را رصد کنند .
ایزدی تاکید کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر با ظرافت خاصی انجام شود برگزاری جشن های سالم ، تفریح سالم و ورزش
مستمر را در دستور کار قرار دهیم تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم .
در ادامه دکتر محمد فصیحی هرندی رئیس شبکه بهداشت و درمان کوهبنان گفت : نفس آدم بیشتر تمایل به بدی ها دارد که تقوا می تواند نفس را به سوی خیر و خوبی ها سوق دهد لذا باید سرگرمی ها از جمله رشته های ورزشی را گسترش دهیم تا کاهش آسیب های اجتماعی را شاهد باشیم.
وی تاکید کرد : والدین بعنوان بهترین الگو نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند اگر والدین به این باور برسند که مواد مخدر و مشروبات الکلی مضرات فراوانی دارند قطعا نظارت بیشتری بر فرزندان خود خواهند داشت .
صمدالله ترابی فرمانده انتظامی شهرستان کوهبنان  نیز در  این جلسه گفت: برخی آسیب ها بعنوان آتش زیر خاکستر هستند که باید مراقبت بیشتری صورت پذیرد جشن ها و مجالس عروسی با نظارت بیشتری برگزار گردد.
وی تاکید کرد: شهروندان کوهبنانی باید تعامل و همکاری بیشتری با نیروی انتظامی داشته باشند فضای مجازی در راستای آگاه سازی نقش مهمی دارد که باید از این فضا بهره مناسب و بهتری ببریم.
انتهای پیام  -نامجو‌ کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید