۱۶:۴۲:۱۶ - شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میراث فرهنگی کوهبنان نگاه ویژه تری را می طلبد
نشست صمیمی فعالین شبکه های مجازی با مهدی احمدی رییس اداره میراث فرهنگی و  صنایع دستی و گردشگری شهرستان کوهبنان امروز در محل اداره میراث فرهنگی برگزار  شد.  به گزارش کوهبنان امید،مهدی احمدی ضمن شرح مختصری بر اهمیت بحث ارتباطات و خبرنگار در شهرستان  کوهبنان بیان داشت:خبرنگار باید درد و رنج مردم را به صحنه […]

نشست صمیمی فعالین شبکه های مجازی با مهدی احمدی رییس اداره میراث فرهنگی و  صنایع دستی و گردشگری شهرستان کوهبنان امروز در محل اداره میراث فرهنگی برگزار  شد.

2 222 1577 میراث فرهنگی کوهبنان نگاه ویژه تری را می طلبد

 به گزارش کوهبنان امید،مهدی احمدی ضمن شرح مختصری بر اهمیت بحث ارتباطات و خبرنگار در شهرستان  کوهبنان بیان داشت:خبرنگار باید درد و رنج مردم را به صحنه ی خبر بکشاند ودر  جهت مرتفع شدن مشکلات قلم بزند. وی افزود یکی از پتانسیل های خوب توسعه کوهبنان بحث میراث فرهنگی می باشد که  علی الرغم مشکلات فراوان،  گام های خوبی در مسیر هویتی واداری میراث فرهنگی  کوهبنان  برداشته شده است. احمدی اذعان داشت.کوهبنان در مسیر گردشگران کویر گردی خارجی قرار گرفته است و  در جهت جذب تورهای گردشگری خارجی و داخلی رایزنی و مکاتبات لازم صورت گرفته که  حضور چشمگیر شمار زیادی از گردشگران آلمانی، اتریشی، ایتالیایی ، در یک ساله ی  اخیر در کوهبنان گواه این پیگیری ها می باشد. وی با بیان اینکه بحث گردشگران داخلی و خارجی نیازمند برنامه ریزی های لازم در  زمینه ی امکانات رفاهی می باشد، افزود: متاسفانه عدم امکانات لازم چون واحدهای  اقامتی و پذیرایی وکارگاه و.. سبب گردیده که بهره وری بهینه و کافی از تورهای  گردشگری صورت نگیرد که این یک نگاه ویژه بودجه ای و حمایت مالی بخش های خصوصی  در جهت ایجاد واحدهای اقامتی و پذیرایی در کوهبنان را می طلبد والبته قابل ذکر  است که با اجرای طرح بوم گردی تاحدودی می توان این مشکلات را مرتفع ساخت.

2 222 1577 میراث فرهنگی کوهبنان نگاه ویژه تری را می طلبد

احمدی اذعان داشت: گردشگری معادن مبحثی می باشد که مورد استقبال بسیاری از  گردشگران خارجی بوده است که خوشبختانه کوهبنان با داشتن معادن ذغال سنگ  فراوان، پتانسیل خوبی در این زمینه دارد و می تواند موثر واقع شود. رییس اداره میراث فرهنگی کوهبنان اظهار داشت:شورای میراث فرهنگی می تواند کمک  قابل توجهی به حوزه ی میراث فرهنگی داشته باشد که امید داریم با راه اندازی  این شورا با مدیریت فرماندار محترم بسیاری از مشکلات این حوزه مرتفع گردد.

رییس اداره میراث فرهنگی کوهبنان ضمن گزارشی از عملکرد اخیر این اداره بیان  داشت: در زمینه ی مرمت برخی از آثار تاریخی چون خانه ی آل طاها و…اقدامات  خوبی صورت گرفته است که امید داریم با توجه به تعامل خوبی که بین مسوولین  ارشدی کوهبنان وجود دارد آینده ای درخشان در انتظار میراث فرهنگی کوهبنان باشد.

مهدی احمدی در پاسخ به بحث رسیدگی  به فضای سبز سرآسیاب و آسیاب های هشتگانه ی شهر کوهبنان بیان داشت:یکی از  الویت های کاری میراث فرهنگی پرداختن به فضاسازی سرآسیاب می باشد که در این  زمینه از دو سال پیش پیگیری های لازم جهت تامین آب برای آبیاری قطره ای درختان  و ایجاد فضای سبز این قسمت صورت گرفته است که نهایتا سعی برآن داریم با  خریداری امتیاز آب این برنامه را اجرایی کنیم. درپایان این نشست در مورد مسایلی چون محوطه سازی و نظارت برفضای سرآسیاب،  تغییر مکان مجسمه ی مارکوپولو و نورپردازی مقبره ی آخوند و بادگیر خانه ی آل  طاها،گفت و گو وتبادل نظر شد.

انتهای پیام/

صدیقه ایزدی -خبرنگار کوهبنان امید

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی کوهبنان امید اینجا کلیک کنید