۱۶:۲۷:۲۴ - پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نامه سرگشاده حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی خطاب به معاون اول رییس جمهور در مورد مشکلات اصلی کوهبنان
حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در نامه ای سرگشاده خطاب به معاون اول رییس جمهور خواستار اقدام این مقام برای دو مشکل اصلی کوهبنان شد متن نامه به شرح زیر است   «باسمه تعالی»   جناب آقای اسحاق جهانگیری   با سلام خداوند به بنده توفیق داد تا در ماه مبارک رمضان برای امر تبلیغ به […]

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در نامه ای سرگشاده خطاب به معاون اول رییس جمهور خواستار اقدام این مقام برای دو مشکل اصلی کوهبنان شد متن نامه به شرح زیر است

 

«باسمه تعالی»

 

جناب آقای اسحاق جهانگیری

 

با سلام

خداوند به بنده توفیق داد تا در ماه مبارک رمضان برای امر تبلیغ به شهرستان کوهبنان (استان کرمان) بروم. متاسفانه در این مدت با مشاهده وضعیت کوهبنان دلم به درد آمده است. شهرستان کوهبنان دچار محرومیت های مختلفی است که این امر شرایط سختی را برای مردم و بخصوص جوانان این منطقه به وجود آورده است.
در اینجا به دو مشکل مهم این شهرستان اشاره می کنم و امیدوارم جنابعالی بعنوان معاون اول رییس جمهور برای حل و فصل آن اقدام نمایید.

1578 5 222 1577 4 نامه سرگشاده  حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی خطاب به معاون اول رییس جمهور در مورد مشکلات  اصلی کوهبنان

اول – مهمترین مشکل در شهرستان کوهبنان، نبود اشتغال است که شرایط بسیار سختی را برای جوانان و خانواده های آنها رقم زده و باعث شده جمع زیادی از مردم و جوانان این منطقه، برای اشتغال به شهرهای یزد، کرمان و حتی کرج مهاجرت کنند. شما بخوبی می دانید، نبود کار و درآمد بزرگ ترین مانع بر سر راه ازدواج و مادر بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی است. جناب جهانگیری دل جوانان کوهبنان از محرومیت ها و بی عدالتی ها پر درد است. مطمئن باشید با یک سرمایه گذاری متوسط و حساب شده، می توان در این شهرستان برای بخش قابل توجه ای از جوانان اشتغال زایی نمود.

دوم- وضعیت دلخراش جمعی از کارگران معادن این منطقه است که دل هر انسانی را به درد می آورد. از یک طرف به این کارگران حقوق های پایین پرداخت می شود که آن را هم بعد از چندین ماه پرداخت می کنند و البته بعد از کلی اعتصاب! ظاهرا این کارگران مظلوم باید برای گرفتن حقوق پایین خود هر چند ماهی اعتصابی داشته باشند تا بتوانند حق شان را بگیرند! متاسفانه اخیراً این کارگران عزیز که چندین ماه حقوق خود را دریافت نکرده بودند و شرایط زندگی بر آنها و خانواده هایشان بسیار سخت و طاقت فرسا شده بود و اعتصاب شان هم به جایی نمی رسید،

1578 5 222 1577 4 نامه سرگشاده  حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی خطاب به معاون اول رییس جمهور در مورد مشکلات  اصلی کوهبنان

همسران شان به یاری شان آمدند و در هوای گرم و با دهان روزه بر روی آسفالت داغ نشستند و اعتصاب نمودند. جناب جهانگیری ببینید زندگی چقدر بر این کارگران و خانواده های مظلوم آنها سخت شده که همسران آنها مجبور به این کار شدند! از طرف دیگر مشکل بعدی این کارگران محیط غیر ایمن معادن است که نیاز به اصلاحات جدی دارد. فضای غیر استاندارد بخش استخراج این معادن به شدت سلامتی کارگران زحمت کش را تهدید می کند.

جناب جهانگیری در پایان شما را به یاد یکی از حرف هایتان در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری می اندازم که می گفتید: «پدرم کارگر معدن بود و زندگی کارگران معدن را درک می کنم!
خب این گوی و میدان که درک خود را برای حل مشکلات عدیده کارگران و بیکاری جوانان کوهبنان نشان دهید. بدانید مردم این منطقه بی صبرانه منتظر اقدامات شما می باشند!

محسن طهماسبی
طلبه حوزه علمیه قم

 

انتهای پیام /

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید