۱:۱۲:۰۸ - پنجشنبه ۱۶ شهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نخستین جشنواره میراث ‌فرهنگی در کوهبنان برگزار شد
اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان با حضور فرماندار ،رئیس مجمع نمایندگان استان ،مدیر کل میراث فرهنگی استان به اتفاق معاونین،فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مردم فرهنگ دوست کوهبنان در محل پارک تاریخی خواجه خضر برگزار گردید.    به گزارش کوهبنان امید ، محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان در این […]

اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان با حضور فرماندار ،رئیس مجمع نمایندگان استان ،مدیر کل میراث فرهنگی استان به اتفاق معاونین،فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مردم فرهنگ دوست کوهبنان در محل پارک تاریخی خواجه خضر برگزار گردید.

 

1578 2 222 1577 نخستین جشنواره میراث ‌فرهنگی در کوهبنان برگزار شد

 به گزارش کوهبنان امید ، محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان در این مراسم  بیان داشت :کوهبنان در گذشته خواستگاه عرفان و سرزمین معنویت است که مردمانی به صلابت و استواری کوه ها در دامان خود پرورش داده و در حقیقت مهدعلما،عرفا ،مشاهیر ،فرهیختگان ،ادیبان، پزشکان و نام آوران بوده است .
وی ابراز داشت : در وصف کوهبنان همین بس که بسیاری از عارفان و عاشقان خداجو خود را به این دیار می رساندند تا از عطر عرفان و معرفت بهره مند شوند.
مهدلو تصریح نمود : در کنار وجودعلما و فرهیختگان همچنین آب و هوای مساعد و دلپذیر وجود آثار ، ابنیه و مجموعه های تاریخی میهمان نوازی و مهربانی مردم عاملی برای حضور بسیاری از سیاحان و گردشگران داخلی و خارجی بوده است .
وی تاکید نمود :در کوهبنان علما و عرفای بنامی همچون افضل الدین ابوحامد ،برهان الدین کوهبنانی،محمد شهید کوهبنانی،شرف کوهبنانی ،شاه نعمت الله ولی ،دکتر محمود روح الامینی پدر علم مردم شناسی ،آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، مرحوم سید احمد جعفری مفسر قران ،شاعر ،نویسنده و….را در دامان خود پرورش داده است .
فرماندار کوهبنان بیان داشت :سنگ نوشته ،سلسله برج ها،قلعه ها ،حمام ها و مساجد تاریخی ،تحت لطیفی،مساجد جامع و حضرت امام خمینی ره،آسیاب های هشتگانه آبی ،قلعه دختر ،خانه های تاریخی الطه،سیف الدینی،عطاپور ،وجود چهار امام زاده واجب التعظیم ،محله های قدیمی و…..در کوهبنان و بخش طغرالجرو زمینه را برای حضور گردشگران داخلی و خارجی رقم زده است.
مهدلو خاطر نشان کرد :باید داشته های گذشتگان را حفظ کنیم و تلاش کنیم که داشته ها و فرهنگ غنی را برای نسل های آتی انتقال دهیم و نقاط قوت خود را تقویت کنیم و در صدد رفع نقاط ضعف خود باشیم .
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید