۲:۲۸:۱۸ - چهارشنبه ۱۶ اسف ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست مربیان پرورشی ،مشاورین و مدیران کانون های تربیتی کوهبنان برگزار شد.
نشست مربیان پرورشی شهرستان کوهبنان به مناسبت هفته تربیت با حضور امام جمعه ،مدیر آموزش و پرورش ،فرماندهان نظامی و انتظامی،مدیر کمیته امداد کوهبنان، معاونین و مربیان پرورشی ، مشاورین ،مدیران کانون ها و دارالقران شهرستان در محل نماز خانه دبیرستان رسالت برگزار گردید .

به گزارش کوهبنان امید ،  در این نشست علی عسکری معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کوهبنان گفت مسابقات فرهنگی و هنری ،قران و معارف اسلامی در مرحله مدارس و شهرستان با حضور چشمگیر دانش آموزان برگزار شد و در نهایت دانش آموزان به مرحله استانی راه پیدا کردند .

328 222 1577 نشست مربیان پرورشی ،مشاورین و مدیران کانون های تربیتی کوهبنان برگزار شد.

وی خاطر نشان ۵۷اثر از دانش آموزان کوهبنانی به مرحله استانی راه پیدا کردند که در بحث قران ،عترت و نماز نیز ۷۰اثر فرهنگی و هنری از دانش آموزان کوهبنانی به مرحله استان راه پیدا کردند .
عسکری خاطر نشان کرد وظیفه تعلیم و تربیت بسیار حساس است در برگزاری مراسم آغازین ،صبحگاه قرانی ،نهج البلاغه ،طرح مصباح الهدی ، معصوم شناسی ،مهدویت و…اقدامات خوبی صورت گرفته که تقریبا خود دانش آموزان سهیم بوده اند .
وی تاکید کرد مرحله کتبی استانی مسابقات قران و معارف اسلامی در روز ۲۱ اسفند ماه در رشته های صحیفه سجادیه، انشای نماز ، نهج البلاغه و…. برگزار خواهد شد.
معاون پرورشی کوهبنان افزود نمازجماعت به همراه پاسخ گویی به سوالات دانش آموزان به صورت منظم با حضور ائمه جماعت روحانی و غیر روحانی در اکثر مدارس شهرستان در حال برگزاری است از طرفی گروه یاوران امر به معروف هم در مدارس فعال هستند که این مهم باعث کسب رتبه دوم حوزه پرورشی کوهبنان در استان شده است.
وی بیان داشت مسابقه آیینه زمان به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) در حال برگزاری است که همکاران فرهنگی و دانش آموزان می توانند در رشته های مختلف این مسابقه شرکت کنند .

در ادامه سید محمد رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان گفت معاونین و مربیان پرورشی همچنین مشاورین مدارس باید همواره با دانش آموزان مانوس و دوست باشند تا بحث تعلیم و تربیت به خوبی و با ظرافت صورت پذیرد .
وی خاطر نشان کرد همکاری و تعامل دفتر امام جمعه و آموزش و پرورش بابی در راستای تعلیم و تربیت گشوده و باعث شده تا از وجود دانش آموزان نخبه در برگزاری نماز جمعه استفاده شود .
حسینی بیان داشت گلبانگ کیمیای مهر بعنوان یکی از طرح هایی است که در مدارس شهرستان کوهبنان در حال اجراست در این طرح مباحث قابل تدریس و ارایه کار آموزشی با استفاده از وجود دانش آموزان در حال انجام است .
وی خاطر نشان کرد اجرای این طرح در مدارس می تواند در کاهش ترس و استرس دانش آموزان ،ایجاد روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان ، همکاری و تعامل فراگیران و اجتماعی شدن آنان موثر باشد .
مدیر آموزش و پرورش کوهبنان ابراز داشت تا کنون تمامی مناسبت های شمسی و قمری در مدارس به همراه مسابقات قران و معارف اسلامی ، فرهنگی و هنری به بهترین نحو ممکن انجام شده است .
در ادامه حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه شهرستان گفت در آموزش و پرورش مهمترین وظیفه ما تربیت انساهایی مفید و ارزشمند برای جامعه است که به مراتب سخت تر از کارهای آموزشی است .
وی با استناد به آیات و روایات بیان داشت در ابتدا باید در راستای تربیت خودمان اقدام کنیم و همواره تقوای الهی را پیشه خویش قرار دهیم و قانون خداوند را در زندگی خود ساری و جاری سازیم .
امام جمعه کوهبنان تاکید نمود باید با روحی شاد و برخوردی شایسته مطالب تربیتی را بیان کنیم و در همه حالات زندگی از گناه فاصله بگیریم و اسوه و الگوی عملی برای دیگران باشیم .
وی خاطر نشان کرد سعی کنیم صداقت را پیشه کار خویش قراردهیم و از غیبت دیگران پرهیز کنیم و خود در این امور پیش قدم باشیم تا کلام و بیان ما بر دیگران اثر گذار باشد .
حجت الاسلام جعفری افزود باید زبان را مدیریت کنیم در وقت خود لب به سخن بگشاییم و کلماتی درگونه بر زبان جاری سازیم اولیای الهی که آموزگاران جامعه بودند در این امور گوی سبقت را از دیگران ربودند.
وی ابراز داشت تربیت زمان و مکان خاصی ندارد همواره در صدد تربیت خود و خانواده مان باشیم گفتار ،رفتار و کردار ما به گونه ای باشد که فرزندانی ارزشمند را راهی جامعه کنیم .
ایشان تاکید کرد لقمه ی حلال در تربیت اثرات فراوانی دارد باید در اسم گذاری فرزندان خود دقت نظر داشته باشیم و ادب را بر اساس اسم پیش ببریم به فرزندان و دانش آموزان خود قران را آموزش بدهیم بر روخوانی و روان خوانی قران بیشتر مبادرت ورزیم .
حجت الاسلام جعفری گفت قران کتاب روز است که تمام نیازها در این کتاب الهی بیان شده البته به دانش آموزان مهارت و فنون مختلف و مهارت های زندگی را آموزش دهیم .
انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی