۱۹:۱۹:۳۶ - دوشنبه ۵ شهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در آستانه ماه محرم
 نشست مسئولین هیات های مذهبی شهرستان کوهبنان برگزارشد.
در آستانه ماه محرم نشست مسئولین هیات های مذهبی کوهبنان در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد .

به گزارش کوهبنان امید ،  در این نشست حجت الاسلام احمد رضا قربانی گفت: خدمت به عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) مدال افتخاری است که به گردن داریم البته هر چه داریم از عاشوراست و به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب احیای اسلام از محرم و صفر است .

328 222 1172 1577  نشست مسئولین هیات های مذهبی شهرستان کوهبنان برگزارشد.

وی خاطر نشان کرد: پنج شنبه هفتم شهریور ماه جلسه مسئولین هیات های مذهبی در رفسنجان برگزار می شود جا دارد همه ی بزرگواران در این نشست شرکت کنند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی کوهبنان با استناد به منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد: هیات های مذهبی ویژگی های دارند که آنان را از سایرین تشکل ها جدا می کند این هیات ها با حضور مردم عاشق تشکیل می شود و هزینه ها توسط مردم تامین می شود لذا هیات های مذهبی عامل اصلی گسترش فرهنگ اصیل اسلامی هستند.
وی ابراز داشت : کوهبنان تنها شهرستانی است که نماز اول وقت در ظهر تاسوعا و عاشورا برگزار می شود در حالی که هیچ هیاتی برنامه عزاداری در وقت نماز ندارد.
ایشان تصریح نمود: جا دارد هیات های مذهبی قانون مدار باشند ، در راستای دعوت از سخنران و مداح هماهنگی داشته باشند، محوریت جلسات هیات ها مساجد باشند و جلسات با تلاوت قران شروع شود.
حجت الاسلام قربانی ابراز داشت: روحانی و ائمه جماعت مساجد محور فعالیت هیات های مذهبی باشند ، مسئول هیات ها باید مدیریت کنند تا فعالیت ها بر اساس قانون انجام شود و نظم بر هیات ها حکمفرما باشد.
وی ادامه داد: تا حد امکان مسئولیت درهیات های مذهبی به جوانان و نوجوانان واگذار شود و به آنان بها بدهیم ،سعی کنیم صدای بلندگوی بیرون از مساجد و تکایا در وقت برنامه ها قطع شود تا باعث آزار و اذیت همسایگان نشویم .
در ادامه محمد جواد اکبری گفت: شورای هیات های مذهبی کوهبنان حدود سه دوره چهار ساله است که در شهرستان تشکیل شده است .
وی ابراز داشت: مسئولین هیات ها توجه داشته باشند در رابطه با علم ها فرهنگ سازی کنند که علم های به شکل صلیب در کنار عزاداران حمل نشود.
مسئول شورای هیات های مذهبی کوهبنان تصریح نمود: در صدد هستیم اردوی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیات ها و پیر غلامان بعد از ماه صفر برگزار کنیم که اولویت با هیات های ثبت داده است.
در ادامه کارشناس بهداشت و درمان کوهبنان گفت: جا دارد آشپزخانه مساجد و تکایا بهسازی شوند نکات بهداشتی در ساخت و ساز این مکان ها مد نظر باشد ، پنحره ها و درب ورودی توری داشته باشد .
وی خاطر نشان کرد: مکانی جهت تعویض لباس و کفش مراجعین به آشپزخانه در نظر گرفته شود و افراد حاضر در آشپزخانه روپوش داشته باشند.
منصور خجسته ادامه داد: در بحث توزیع غذا نهایت توجه راداشته باشیم ، افراد توزیع کننده ی غذا دست کش داشته باشند و لباس متحد الشکل بپوشند ، افراد توزیع کننده تا حد امکان روی سفره ها نروند در غیر این صورت از کاور پلاستیکی استفاده کنند .
وی بیان داشت : در وقت توزیع غذا از ظروف آلومینیومی و گیاهی استفاده کنید ، در توزیع چای از لیوان های گیاهی بهره ببرید که دارای پروانه بهداشتی هستند ، در پخت غذا از روغن مایع استفاده کنید و فقط از روغن مخصوص سرخ کردنی برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده شود.
ایشان تصریح نمود: سعی شود تا حد امکان از سبزیجات خام در پذیرایی از عزاداران استفاده نشود و از توزیع شیر پرهیز کنند و در صورت امکان شیر پاستوریزه توزیع شود .
خجسته گفت: حداکثر دو ساعت غذا را در ظروف و دمای محیط نگهداری کنید، از ذبح گوسفند در جلوی هیات ها پرهیز شود تا شاهد انتقال بیماری ها نباشیم ، در پذیرایی ها از نوشابه های گازدار استفاده نکنیم.
در ادامه جانشین فرماندهی انتظامی کوهبنان گفت: در راستای نظم و امنیت هیات ها ما تمام تلاش خود را معطوف خواهیم نمود تا با همکاری عزاداران مراسم عزاداری باشکوه برگزار شود .
وی خاطر نشان کرد: رعایت حقوق شهروندی در زمان عزاداری مد نظر هیات های عزاداری باشد تا از اتفاقات و حوادث جلوگیری شود و ایستگاه های صلواتی در مسیرهای اصلی نباشد تا مزاحمتی برای شهروندان ایحاد نکند.
ایشان ابراز داشت: مسئولین هیات ها در ایجاد موکب ها رعایت نکات ایمنی را مد نظر قرار دهند ، در جلوی تکایا و مساجد پارک دوبل صورت نگیرد، افراد غیر مسئول در جلوی موکب ها تجمع نکنند.
رسول رحمانی بیان داشت: هیات های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا به گونه ای حرکت کنند که پشت سر هم قرار گیرند، تمامی هیات ها از ورودی اصلی بقاع متبرکه در تاسوعا و عاشورا وارد شوند ، هیات ها در زمان حرکت تمام سطح خیابان را مسدود نکنند ، از گل مالی کردن پلاک و شیشه خودروها پرهیز کنند.
وی گفت: از آلات و ادوات موسیقی در زمان عزاداری استفاده نشود ، در صورت بروز حادثه از تجمع در جلوی هیات ها خودداری شود، هیات های عزاداری ایجاد مزاحمت صوتی برای دیگر شهروندان نداشته باشند.
جانشین فرمانده انتظامی کوهبنان تاکید کرد: ساعت عزاداری در شب ها مشخص باشد ، هیات ها روز تاسوعا و عاشورا به موقع در بقاع متبرکه حاضر شوند ، در نگهداری اموال هیات در زمان عزاداری توجه بیشتری صورت پذیرد.
وی تصریح نمود: گشت های سیار و ثابت در ایام عزاداری در کنار عزاداران است مردم عزادار در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را به صورت حضوری و تلفنی با نیروهای پلیس در میان بگذارند.
انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید