۱۰:۱۹:۴۰ - جمعه ۶ مرد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماز جمعه همواره خاری در چشم دشمنان و بدخواهان نظام بوده است.
به گزارش کوهبنان امید ، همزمان با پنجم مرداد ماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در گفتگو با خبرنگار  این پایگاه خبری  با استناد به آیات و روایات گفت:در ارزش و اهمیت نماز جمعه همین بس که سوره ای […]

به گزارش کوهبنان امید ، همزمان با پنجم مرداد ماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در گفتگو با خبرنگار  این پایگاه خبری  با استناد به آیات و روایات گفت:در ارزش و اهمیت نماز جمعه همین بس که سوره ای در قران کریم در این باب داریم و در روایات فراوان از پیامبر اعظم ص و ائمه معصومین به این مهم سفارش شده است .

222 1577 %d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c نماز جمعه همواره خاری در چشم دشمنان و بدخواهان نظام بوده است.

وی ابراز داشت :پس از تشکیل حکومت اسلامی توسط نبی مکرم اسلام ص و احداث مسجد برگزاری نماز جمعه در دستور کار قرار گرفت و پیامبر اکرم ص بعنوان اولین امام جمعه این فریضه عبادی و سیاسی را اقامه نمودند و در ادامه امیرالمومنین و ائمه اطهار به اقامه نماز جمعه مبادرت داشتند.
امام جمعه کوهبنان تصریح نمود: از ان جایی که نماز جمعه از شان ولی امر مسلمین هست پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به حکم حضرت امام خمینی رحمت الله علیه اولین نماز جمعه توسط ایت الله سید محمود طالقانی اقامه گردید.
وی خاطر نشان کرد :در حال حاضر در حدود نهصد شهر نماز جمعه برگزار می شود پایگاه مهم و شبکه گسترده ای که فعال اما کم هزینه و پرکار است و در زمینه های مذهبی ،فرهنگی ،سیاسی ،اجتماعی و ….فعالیت دارد.
حجت الاسلام جعفری بیان داشت :نماز جمعه همواره در بالا بردن سطح بصیرت دینی و سیاسی و همچنین بیان مسائل روز داخلی و خارجی بسیار موثر است نهادی که تاکنون اصلا دغدغه ای برای نظام اسلامی نداشته بلکه بازوی توانمند ولایت و حامی همیشه بیدار نظام است.
وی ابراز داشت : نماز جمعه یک پایگاه صد در صد مردمی است که بودجه دولتی ندارد بلکه خود جوانان و نوجوانان در کنار مردم ولایت مدار و بسیجی در جای جای کشور در برگزاری نماز جمعه بدون هیچ گونه چشم داشت مالی در حال فعالیت هستند .
امام جمعه کوهبنان تاکید کرد:نماز جمعه همواره خاری در چشم دشمنان و بدخواهان نظام بوده لذا این پایگاه در طول تاریخ مورد بغض و کینه دشمنان قرار گرفته که شهادت جمعی ازائمه جمعه کشور در سنگر نماز جمعه گویای این حقیقت است که دشمنان از این سنگر به شدت هراس دارند.
وی ادامه داد :ائمه جمعه در سنگر نماز بدور از مسائل سیاسی و جناحی همواره حامی و پشیبان مسئولین خدمتگزار بوده و هستند و با ارائه مسائل مشاوره ای و نقد سازنده در راستای پیشرفت و وحدت جامعه گام برداشته اند لذا نماز جمعه از جمله سنگرهایی است که از استحکام بالایی برخوردار است .
حجت الاسلام جعفری گفت:ائمه جمعه کشور با حفظ استقلال اتصال خود به ولایت و رهبری را حفظ کرده و در راستای تبیین مواضع ولی امر مسلمین کوشا بوده اند .
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید