۱۸:۵۱:۲۰ - جمعه ۱۹ مرد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه موقت کرمان
وظایف فرزند در برابر والدین
حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عسکری : با والدین خود کریمانه و مودبانه حرف بزنید در مقابل آنان متواضع باشید دست آنان را ببوسید برای آنان دعا کنید که خدا بر آنان ترحم کند در صورت نیاز فقرشان را برطرف کنید .

به گزارش کوهبنان امید  ، حجت الاسلام علی اصغر عسکری در جمع مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان در حرم‌ امام زاده سلیمانشاه در جوار قبور مطهر شهیدان شهرستان با تسلیت ایام شهادت پنجمین اختر تابناک‌آسمان ولایت و امامت و با استناد به آیات نورانی قران کریم گفت : خداوند مرگ‌را بر انسان مقدر کرده لذا هیچ کس نمی تواند از خداوند جلو بزند در حالی که هر موجود جانداری طمع مرگ را می چشد هر چند انسان از مرگ فرار کند مرگ به سراغ او می آید.
وی ادامه داد: خداوند یک فرمان حتمی و قطعی صادر کرده که جز او را نپرستید در حالی که انسان باید به والدین خویش احسان کند و در مقابل خدا و والدین زبان سپاس داشته باشد.
امام جمعه موقت کرمان خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) و مولای متقیان پدران امت هستند خداوند در قران از ابراهیم بعنوان پدر امت یاد کرده در حالی که عنوان مسلمانی را بر ما گذاشت و از طرفی حضرت آدم را پدر امت معرفی نمود .
وی بیان داشت : دعای پدر در حق اولادش مثل دعای پیغمبری در حق امتش هست اینجاست که ما در قبال پدر وظایفی بر عهده داریم .
امام جمعه اسبق کوهبنان ابراز داشت: خداوند ما را راجع به پیامبر اکرم(ص) ، شهدا و والدین تربیت می کند که چگونه برخورد کنیم لذا می فرماید نباید پیامبر را با اسم صدا بزنید و صدای خود را در جلوی ایشان بلند نکنید ملایم حرف بزنید و جلوتر از ایشان حرکت نکنید .
وی تصریح نمود: اگر کار دارید درب خانه پیامبر را نزنید شاید در حال استراحت است صبر کنید تا ایشان از خانه بیرون بیاید و از پشت دیوار حضرت را صدا نزنید .
حجت الاسلام عسکری افزود: خداوند ما را نسبت به شهدا ادب کرده و فرموده به کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده نگویید آنان زنده هستند بلکه به آنان لفظ شهید بدهید .
وی ادامه داد: با والدین خود کریمانه و مودبانه حرف بزنید در مقابل آنان متواضع باشید دست آنان را ببوسید برای آنان دعا کنید که خدا بر آنان ترحم کند در صورت نیاز فقرشان را برطرف کنید .
امام جمعه موقت کرمان تاکید کرد: وصیت ، محبت ، تشکر و….برای والدین است لذا در همه حال به یاد آنان باشیم و در آخر نماز و در وقت شب برای والدین دعا کنیم .
وی بیان داشت : از خداوند بخواهیم والدین را شفیع ما در عرصه قیامت و زمان ورود به بهشت قرار دهد و از خدا بخواهیم همراه با والدین از رحمت و لطف خداوند برخوردار شویم .
انتهای پیام‌ – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید