۱۹:۵۵:۴۴ - جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پتک بی توجهی مسئولین بر سر آثار و محوطه های باستانی و میراثی شهرستان کوهبنان
شهرداری با داشتن جایگاه بلند فرهنگی و عمرانی در شهر چگونه مانع ساخت و ساز غیر قانونی و تخریب این منطقه با ارزش نشده است ؟ و به جای زیبا سازی و حفظ مناظر تاریخی مجوز ساخت و ساز را در این منطقه صادر کرده است؟ کوهبنان امید،چندی پیش شاهد تخریب یکی از قبرستانهای تاریخی […]

شهرداری با داشتن جایگاه بلند فرهنگی و عمرانی در شهر چگونه مانع ساخت و ساز غیر قانونی و تخریب این منطقه با ارزش نشده است ؟ و به جای زیبا سازی و حفظ مناظر تاریخی مجوز ساخت و ساز را در این منطقه صادر کرده است؟

miras-kouhbanan-1

کوهبنان امید،چندی پیش شاهد تخریب یکی از قبرستانهای تاریخی و قدیمی کوهبنان توسط شهرداری محترم  بودیم که باعث نارضایتی اهالی این شهر و بستگان این قبور و جریحه دار شدن افکار عمومی و میراث دوستان این شهرستان گردید . هنوز از این فاجعه چیزی نگذشته که شاهد تخریب یکی دیگر از محوطه های قدیمی و باستانی این شهر هستیم . محوطه باستانی و تاریخی پارک برهان الدین و خواجه خضر که دارای چندین اثر تاریخی می باشد که در فهرست آثار ملی قرار گرفته اند ،آثاری چون مقبره آخوند(جد دکتر نفیسی)مفسر قران کریم ،خانقاه شیخ ابوسعید ابو الخیر(اولین خانقاه استان کرمان)،تخت لطیفی،گذرگاه خواجه خضر و قلعه دختر(متعلق به دوره ساسانیان) می باشد .این محوطه از لحاظ باستانی نیز دارای ارزش و اهمیت فراوانی است که متاسفانه با واگذاری به شخص جهت ساخت و ساز  هم اکنون در حال تخریب است .

به راستی تا کی و چه زمانی باید شاهد اینگونه اقدامات و صدمات جبران ناپذیر به هویت و تاریخ وتمدن این شهر کهن باشیم .

جایگاه میراث فرهنگی ،شورای شهر ،شهرداری و فرمانداری در جلوگیری از این گونه اقدامات در کجا قرار دارد ؟

آیا زمان آن فرا نرسیده تا در افکار واعمال مسئولین تغییر ایجاد شود وبه ارزش واهمیت آثار و محوطه های باستانی پی بُرد ، چه کسی باید پاسخگو ی این چنین اقداماتی که جبران آن هرگز ممکن نخواهد بود ،باشد؟

miras-kouhbanan-4

دلیل سکوت میراث فرهنگی شهرستان و استان  که باید حافظ  هویت و تاریخ یک جامعه باشند در زمانی که ساخت و ساز سرویس بهداشتی ودیگر اقدامات در این منطقه صورت می گرفت ،چه بوده است ؟

اعضای فرهیخته شورای شهر که منتخب و نماینده مردم میباشند و باید در جهت حفاظت از منافع شهر و مردم اقدام نمایند چه تلاشی در این زمینه انجام داده اند ؟

شهرداری با داشتن جایگاه بلند فرهنگی و عمرانی در شهر چگونه مانع ساخت و ساز غیر قانونی و تخریب این منطقه با ارزش نشده است ؟ و به جای زیبا سازی و حفظ مناظر تاریخی مجوز ساخت و ساز را در این منطقه صادر کرده است؟

مطمئناً انتظار مردم و میراث دوستان کوهبنان از مسئولین ذیر ربط این است که ضمن جلوگیری از تخریب بیشتر این منطقه پاسخگوی این اقدامات باشند

miras-kouhbanan miras-kouhbanan-3

انتهای پیام

 1. شهریار   مهر ۲۴, ۱۳۹۵  

  واقعا که چطور شهردار میاد جلوی دوربین حرف از توجه به آثار تاریخی میزنه بعد این کارا رو انجام میده،این سیا بازیا چیه؟دلمون خوش بود که کوهبنان توبحث تاریخی و گردشگری حرف برای گفتن داره،نکنه اینم میخوان از کوهبنان بگیرن

 2. میراث دوست   مهر ۲۵, ۱۳۹۵  

  شواهد و قرائن چیز دیگری را میگوید…
  مگر می شود امروزه کوچکترین حرکت عمرانی در شهر بدون مجوز شهرداری صورت بگیره؟؟؟
  نصب کوچکترین تابلو در خیابان و سردرب مغازه ها باید با مجوز شهرداری باشه!!!
  اونوقت این همه کنده کاری،خاک برداری،شفته ریزی اون هم توی روز روشن،اون هم در یکی از پرتردد ترین مسیرهای مرکزی شهر بدون اطلاع شهرداری ممکنه؟؟؟؟؟ واقعا میشه همچین چیزی؟؟؟!!!!! نه شما بگید!!! میشه؟؟؟؟
  شهردار محترم… اقداماتتون در در مورد جلوگیری از این حرکت به صورت سند و مکتوب منتشر کنید…. (البته اگر عکس العملی در جهت جلوگیری از ساخت ساز در محوطه باستانی انجام دادید!!!!!)

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید