۱۷:۳۰:۵۸ - شنبه ۲۶ آبا ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان خبر داد
پرداخت ۱۱ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در کوهبنان آغاز شد
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان از آغاز پرداخت ۱۱ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض تکمیلی و ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات تکمیلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به واحدهای مسکونی در حال ساخت در شهرستان زلزله‌زده کوهبنان خبر داد.

به گزارش کوهبنان امید  ، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهبنان، در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهبنان با اشاره به اینکه برای هر متقاضی مبلغ ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به حساب مردم شهر کوهبنان و روستای جور که تسهیلات بازسازی دریافت و فونداسیون واحد مسکونی خود را اجرا کرده‌اند واریز شده است اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند بدون مراجعه به ستاد بازسازی و انجام مراحل اداری کمک بلاعوض خود را دریافت کنند.

1578 222 1577 پرداخت ۱۱ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در کوهبنان آغاز شد

وی با بیان اینکه هیئت دولت با پیشنهاد بنیاد مسکن موافقت کرده و مبلغ  ۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود ۴ درصد در روستاهای مناطق زلزله‌زده و مبلغ ۱۰ میلیون تسهیلات با سود ۵ درصد تخصیص داده شده است گفت: اعطای این تسهیلات به بانک‌های عامل استان ابلاغ شده و به‌زودی توسط بانک‌های کوهبنان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۳ میلیارد تومان تسهیلات بازسازی و ۳۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض در شهرستان کوهبنان به متقاضان پرداخت شده است عنوان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰  واحد در شهرستان کوهبنان تسهیلات بازسازی دریافت کرده‌اند.

وی با یادآوری اینکه در زلزله ۳۰ آذرماه سال گذشته ۳۰۰ واحد مسکونی در شهر و ۲۰۰ واحد روستا در شهرستان کوهبنان صددرصد خسارت دیده بودند بیان کرد: از این تعداد تاکنون ساخت هزار و ۱۵۰ واحد تمام شده است و مابقی به دلیل غیرمقاوم بودن سازه در حال ‌باز سازی هستند.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه هر واحد مسکونی روستایی ۴۵ میلیون تومان تسهیلات و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کرده است گفت: واحدهای مسکونی شهری ۶۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۳ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هزینه آواربرداری، تهیه نقشه ساختمانی، صدور پروانه و نظارت توسط نظام مهندسی تا ۸۰ متر مربع رایگان است افزود: تعداد ۱۰۰ کیسه سیمان رایگان هم در مناطق زلزله‌زده به متقاضیان داده شده است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: پرداخت ۱۱ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض تکمیلی و ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات تکمیلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  به واحدهای مسکونی در حال ساخت شهر کوهبنان و روستای جور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمان ۱۵ هزار و ۳۱۲ واحد مسکونی خسارت دیده حوادث سیل و زلزله در حال بازسازی هستند عنوان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان بازسازی در کنار مردم است.

انتهای پیام/