۱۹:۱۵:۰۹ - سه شنبه ۲۰ ارد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چالش اساسی کشور در حوزه‌های اقتصادی است
همزمان با سفر ریاست جمهوری و حضور هیئت دولت در  دیار کریمان معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری ،مدیر کل امور بانوان استانداری کرمان و هیئت همراه به شهرستان کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان سفر نمودند که در ابتدا پس از حضور در امام زاده سلیمان شاه کوهبنان  و ادای احترام به مقام شامخ […]

همزمان با سفر ریاست جمهوری و حضور هیئت دولت در  دیار کریمان معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری ،مدیر کل امور بانوان استانداری کرمان و هیئت همراه به شهرستان کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان سفر نمودند که در ابتدا پس از حضور در امام زاده سلیمان شاه کوهبنان  و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان هشت سال دفاع مقدس در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت نمودند.

1578 222 1577 چالش اساسی کشور در حوزه‌های اقتصادی است

به گزارش کوهبنان امید،شهین دخت مولاوردی معاون ریاست جمهوری در امور بانوان و خانواده ضمن تبریک ماه شعبان و میلاد سومین اختر تابناک آسمان  ولایت و امامت گفت : این امام همام به عنوان واسطه ی رحمت الهی است و همواره در امورات زند گی به ایشان توسل داریم که جا دارد در روز ولادت با سعادت ایشان یادو خاطره ی تمامی شهیدان همیشه جاوید و امام شهیدان را گرامی بداریم .
وی ابراز داشت : امروز شاهد بیست و هفتمین سفر کاروان تدبیر و امید هستیم که این مهم در استان کرمان صورت گرفت و در حالی است که تقریبا ” سفر های استانی به پایان خود نزدیک می شود البته سعی شده این سفر ها با شرایط جدید و رویکردی متفاوت از سفرهای قبلی برگزار می گردد .
معاونت امور بانوان و خانواده  ریاست جمهوری خاطر نشان کرد : تلاش شده سفر های فعلی قبل از برگزاری با کارشناسی و شناسایی مطالبات و نیاز های متناسب با آن مصوباتی داشته باشد و طبق عهد دولتمردان تدبیر وامید از دادن وعده های غیر عملی و غیر کارشناسی پرهیز گردد لذا امیدواریم تا پایان دولت یازدهم شاهد توسعه و رشد استان کرمان آن طور که شایسته است باشیم استانی که لیاقت سرمایه گذاری دارد و به فرموده ی ریاست جمهوری بهشت معادن است .
وی یاد آور شد : در حالی دو سال و اندی از عمر دولت تدبیر و امید گذشته که با توجه به شرایط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در زمان روی کار آمدن و آن چه به ارث برده مجموعه ی اقدامات و عملکرد دولت با مجموعه شرایط نمره ی قابل قبولی دارد .
شهیندخت مولاوردی تصریح نمود : باید از فرصت سفر ها بهره ببریم و ضمن شناسایی موانع و چالش های قرار گرفته در مسیر، اعضای هیئت دولت از فرصت پیش آمده ساعاتی در میان مردم باشند و با نگاهی واقع بینانه تصمیماتی را اتخاذ نمایند .
وی تأکید نمود : در ابتدای دولت شاهد وضعیت فوق العاده تورم رکودی بودیم که وضعیت بسیار سختی برای اقتصاد است در حالی که قیمت نفت از ۱۵۰ دلار به زیر ۳۰ دلار رسید که این امر مشکلاتی را در بر داشت لذا شاهدیم که فقط در بحث هدفمندی یارانه ها در سال ۹۴ حدود ۴۱ هزار میلیارد یارانه پرداخت شده است.
معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری گفت : بحث سیاست خارجی به عنوان یک اقدام شاخص دولت است که در این راستا وقت بسیار گذاشته شد که البته با عنایت و زعامت مقام معظم رهبری ، پشتکار دولت ، دعای مردم و تلاش های تیم مذاکره کننده بحث برجام انجام شد و امروز به عرصه ی اجرای آن نزدیک می شویم .
وی تأکید کرد : حدود ۳ تا ۴ ماه است که تحریم ها لغوشده نباید انتظار داشته باشیم به قبل از تحریم ها برگردیم چرا که تحریم ها فلج کننده و ظالمانه بوده اما دولت در مهار نمودن نسبی اوضاع قدم برداشته و الان هم در بحث تحقق رونق اقتصادی گام بر می دارد .
شهین دوخت مولا وردی یاد آورشد ک با انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری دولت می تواند قدم ها را محکم تر ، راحت تر و بلند تر بر دارد چرا که سالهاست معظم له به بحث اقتصادو فرهنگ اشاره دارند اما امسال اقدام و عمل را خواهان شدند تا پایان سال شاهد نتیجه باشیم .
وی ادامه داد : چالش اساسی کشور ما اقتصاد است که اگر تصمیمات درست و بجایی گرفته شود در کاهش آسیب های اجتماعی ، اخلاقی و فرهنگی موثر است البته این کار به تنهایی توسط دولت امکان پذیر نیست و همه ی قوای کشور ، بخش خصوصی و تعاونی ها باید فعال شوند .
ایشان گفت اقتصاد باید از درون بجوشد و برون زا باشد البته نباید پشت درهای بسته در مورد اقتصاد تصمیم گیری شود از طرفی نباید دروازهای کشور را باز بگذاریم که وارد کننده و مصرف کننده باشیم باید از دانش و فن آوری کشورهای دیگر بهره مند شویم و با صادارت غیر نفتی در راستای ایجاد فرصت های شغلی مناسب گام برداریم .
معاون امور بانوان ریاست جمهوری ادامه داد رتبه ایران در کسب و کار از ۱۵۰ به ۱۲۰رسیده و دولت در صدد است که تا پایان سال ۹۶ این رتبه به زیر ۱۰۰ برسد لذا همدلی و همزبانی و همسویی تمامی قوا ضروری است .
وی ابراز داشت دولت بدنبال کنار زدن قوانین مخل با اقتصاد مقاومتی است که در فضای جدید نوعی رقابت برای سرمایه گذاری بوجود آمده و شاهدیم که هیئت های سرمایه گذاری مرتبا ” به ایران سفر دارند و فضا به سمت بهبود سرمایه گذاریست .
ایشان گفت : ۵ برنامه ی توسعه قبل از انقلاب و ۵ برنامه توسعه بعد ار انقلاب اجرا شده اما برای اولین بار اهداف کمی مد نظر قرار گرفته و بحث آب ، محیط زیست ، گردشگری و صندوق های باز نشستگی مجموعه موضوعات خاصی است که برای برنامه ششم توسعه مد نظر است .
وی در پایان گفت : حدود ۴۰ طرح در سفر امروز هیئت دولت به استان تصویب شده که ان شا الله طی دو سال آینده اجرایی خواهد شد و علاوه بر آن نیز طرح هایی توسط بخش خصوصی و بانک ها اجرا می شود و امروز نیز شاهد افتتاح طرح های فراوانی در کرمان بودیم .

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی کوهبنان امید اینجا کلیک کنید

  1. 95   اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۵  

    باتوجه به اطلاع رسانی های انجام شده در سایت پیام ما قرار بود معاون ریاست جمهوری در امور زنان به دو شهرستان های کوهبنان و راور سفر کند. اما با پیگیری راوری ها وزیر صنعت نیز به این شهرستان سفر کرد تا مشکلات صنعت را از نزدیک ببیند . حال ما که از لحاظ معدی در بین شهرستانهای همجوار در رده اول می باشیم چرا وزیر مربوطه نیامد و فقط معاون در امور زنان آمد. علت چیست؟؟؟؟ چه اتفاقی رخ داد که وزیر صنعت به شهرستان راور رفت؟؟؟ چه کسانی پیگیری نمودند؟؟؟ آیا کسی در شهرستان ما نبود که پیگیر باشد تا یک وزیر مرتبط با مشکلات اقتصادی، اشتغال به شهرستان بیایید؟؟؟ علت این بی تدبیری و بی برنامه ریزی چیست؟؟؟ چه کسی پاسخگو است؟؟؟ و ………..

  2. 96   اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۵  

    باتوجه به اطلاع رسانی های انجام شده در سایت پیام ما قرار بود معاون ریاست جمهوری در امور زنان به دو شهرستان های کوهبنان و راور سفر کند. اما با پیگیری راوری ها وزیر صنعت نیز به این شهرستان سفر کرد تا مشکلات صنعت را از نزدیک ببیند . حال ما که از لحاظ معدی در بین شهرستانهای همجوار در رده اول می باشیم چرا وزیر مربوطه نیامد و فقط معاون در امور زنان آمد. علت چیست؟؟؟؟ چه اتفاقی رخ داد که وزیر صنعت به شهرستان راور رفت؟؟؟ چه کسانی پیگیری نمودند؟؟؟ آیا کسی در شهرستان ما نبود که پیگیر باشد تا یک وزیر مرتبط با مشکلات اقتصادی، اشتغال به شهرستان بیایید؟؟؟ علت این بی تدبیری و بی برنامه ریزی چیست؟؟؟ چه کسی پاسخگو است؟؟؟ و ………..