۳:۵۷:۱۵ - چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مهدوین کوهبنان خبر داد
کانون مهدویون کوهبنان بازار فروش داروهای گیاهی را برای کشاورزان فراهم کرد
کانون فرهنگی هنری مهدویون کوهبنان با حمایت مالی برای آغاز بکار مزرعه گیاهان دارویی و فراهم آوردن بازار فروش محصول در صدد انجام توأمان کار فرهنگی و اقتصادی است.

به گزارش کوهبنان امید ،  سیدحسین روح الامینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان  گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و با موافقت یکی از کشاورزان برای تغییر الگوی کشت از گندم به گیاهان دارویی، وظیفه ما در این راستا کمکی مالی برای شروع کار و فراهم آوردن بازار فروش بعد از برداشت محصول بود.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مهدوین کوهبنان با بیان اینکه چون محصول زود بازده بود، اولین محصول زعفران و گل گاوزبان تقریباً پس از یکسال برداشت شد و از آنجا که فصل برداشت متفاوت است در هر فصل برداشت، روزانه بیست نفر مشغول کار می شوند.

وی ادامه داد: محصولات برداشت شده از این مزرعه که شامل زعفران، گل گاوزبان و بِه لیمو است در نمایشگاه های داخلی و شهرهای قم و مشهد و از سال گذشته در کردستان و سلیمانیه عراق به فروش می رسانیم و با توجه به درآمد نسبتاً خوب و نوع و کیفیت محصول در صدد هستیم تا صنایع بسته بندی این محصولات را با برند خاص در کشور راه اندازی کنیم.

روح الامینی اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری که بیشتر اقتصادی بوده و با توجه به اینکه کار فرهنگی را باید در کنار اقتصاد پویا و اسلامی انجام داد؛ کانون مسجد با ورود به این کار از ایده و فروش محصول در صدد کاستن دغدغه کشاورز نسبت به فروش محصول است و علاوه بر این، بعد از ایجاد درآمد پایدار، کشاورز می تواند کمک کار برنامه های فرهنگی ها هنری مسجد و کانون باشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون فصل برداشت گل گاوزبان است؛ افزود: برداشت گل گاوزبان از سه و نیم هکتار سطح زیر کشت در این شهرستان تا پایان خرداد ادامه دارد و متوسط برداشت آن در هر هکتار ۴۰۰ کیلو گرم است.

گفتنی است؛  در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام کوهبنان سه مجموعه هیئت، کانون و پایگاه بسیج فعالیت دارد که برای هم افزایی و عدم موازی کاری، فعالیت های سه مجموعه در قالب قرارگاه کریم اهل بیت انجام می‌شود.

انتهای پیام – شبستان

 

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید