۱۷:۰۷:۱۴ - یکشنبه ۸ آبا ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمیسیون امور کارگری شهرستان کوهبنان تشکیل جلسه داد
هفتمین جلسه کمیسیون امور کارگری شهرستان کوهبنان با حضور فرماندار ،معاونین ،مسئولین معادن ،بهداشت و درمان ،اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،تامین اجتماعی ،نمایندگان کارگران و سایر اعضا در محل دفتر فرماندار برگزار گردید . به گزارش کوهبنان امید،محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان گفت:  در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر اقتصاد […]

هفتمین جلسه کمیسیون امور کارگری شهرستان کوهبنان با حضور فرماندار ،معاونین ،مسئولین معادن ،بهداشت و درمان ،اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،تامین اجتماعی ،نمایندگان کارگران و سایر اعضا در محل دفتر فرماندار برگزار گردید .

222 1172 1577 کمیسیون امور کارگری شهرستان کوهبنان تشکیل جلسه داد


به گزارش کوهبنان امید،محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان گفت:  در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل مزین شده همه وظیفه دارند در محیط زندگی و کاری خویش نسبت به تحقق این مهم گام بردارند .
وی ابراز داشت : در کنار صنعت نفت معادن در رونق اقتصادی کشور،تولید و صادرات جایگاه خاصی دارند که شهرستان کوهبنان با برخورداری از معادن غنی ذغال سنگ ،سرب و روی ،سنگ آهن و…..در این عرصه نقش آفرینی دارد که کارگران بعنوان سربازان جبهه اقتصادی در معادن ذغال سنگ و در اعماق درونی زمین کارهای سخت و طاقت فرسا را انجام می دهند .
فرماندار کوهبنان تصریح نمود : معادن ذغال سنگ شهرستان که فعالیت خود از را دهه ۴۰ آغاز              نموده اند زمینه ی کاری را برای متقاضیان اشتغال در بسیاری از استان ها و شهرهای کشور رقم زده اند و امروز نیز در راستای افزایش تولید و حرکت به سوی مکانیزه شدن بر نامه هایی در دستور کار دارند .
وی تأکید نمود : به منظور بررسی و رفع مشکلات جامعه کارگری سعی شده طبق یک برنامه ریزی مدون در جمع کار گران در معادن خصوصی و دولتی مسئولین مربوطه حضور پیدا کنند و تا کنون جلسات مختلفی با مدیران استانی از جمله مدیر کل کار بر گزار شده است .
مهد لو ابراز داشت : دعوت از سرمایه گذاران و کار آفرینان بخش خصوصی در اولویت اصلی قرار دارد که این مهم باعث می شود تب و تاب بیکاری شهرستان کم شده و زمینه برای اشتغال جوانان جویای کار و ارتقا ی اقتصاد شهرستان فراهم گردد .
وی ادامه داد : برگزاری جلسات توجیهی با دانش آموزان و دانشجویان از دیگر کارهایی است که آغاز شده تا این قشر اثر گذار در کنار تحصیل و فعالیت های علمی ، آموزشی ،پژوهشی و تحقیقاتی در راستای کسب مهارت و فن جدید در مرکز فنی و حرفه ای کوهبنان  همچنین دانشگاه جامع علمی و کاربردی شهرستان مبادرت ورزند .
فرماندار کوهبنان تأکید کرد : برای اینکه معادن از تولید بالا برخوردارشود و کارگران با دلگرمی و نشاط بیشتری در معادن زغالسنگ فعالیت نمایند مدیران بایستی اولویت اول خود را پرداخت به موقع حقوق و مزایای کار گران قرار دهند .
در این جلسه بر توجه به بحث فرهنگی در معادن ، اقامه نماز در معادن ، تلاش در راستای افزایش تولید ،تشکیل انجمن ایمنی بهداشت شهرستان با حضور مسئولین ایمنی معادن ، برنامه ریزی جهت انتخاب کار گران نمونه ی شهرستان ، بحث معاینات دوره ای کار گران ، توجه بیشتر به آب شرب معادن  با کلر زنی و رعایت بهداشت ، تشکیل کمیسیون حفاظت فنی و ارسال صورت جلسات به شبکه بهداشت و درمان تأکید شد .
همچنین در این جلسه بر بحث آموزش و صنایع همراه با کسب مهارت های فنی ، توجه بیشتر به ایمنی معادن  ، تلاش در راستای راه اندازی افق های جدید در معادن زغالسنگ ، پیگیری در جهت آغاز فعالیت زغالشویی معدن پابدانای جنوبی ، بر نامه ریزی جهت بر گشت به کار همه کار گران چشمه پودنه که حدود یک سال تعطیل بود، پرداخت قانونی و منطقی بیمه کارگران معادن ، فراهم نمودن بسته های تشویقی جهت تأمین سلامت کار گران و…مورد تأکید قرار گرفت .
انتهای پیام / علی اصغر نامجو کوهبنانی

  1. ایزدی   آبان ۸, ۱۳۹۵  

    با سلام بحث بیکاری در شهرستان کوهبنان بحرانی شده. اگه یه جلسه برای بیکاری در شهرستان البته نمیشه گفت. منطقه کوهبنان کرد.
    الان کوهبنان برگشته به بخش حداقل یه اشتغال برای جوانان کنند.بیایید ارگانهای که مردم زیاد باهشون سرکار ندارن حذف کنید . این بودجه رو به یه درده شهر بزنید.

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید