۱۶:۰۵:۳۱ - سه شنبه ۱۵ شهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گفتمان اقتصاد مقاومتی یک تکلیف همگانی و عمومی است
  محمد رضا علیزاده :گفتمان اقتصاد مقاومتی یک تکلیف همگانی و عمومی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته که اگر این گفتمان فقط در سطح دولتی و اداری مطرح گردد و مشارکت مردمی نداشته باشد پیش نمی رود . به گزارش کوهبنان امید، محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و […]

  محمد رضا علیزاده :گفتمان اقتصاد مقاومتی یک تکلیف همگانی و عمومی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته که اگر این گفتمان فقط در سطح دولتی و اداری مطرح گردد و مشارکت مردمی نداشته باشد پیش نمی رود .

1578 222 1577 گفتمان اقتصاد مقاومتی یک تکلیف همگانی و عمومی است

به گزارش کوهبنان امید، محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان  در جلسه شورای فرهنگ عمومی کوهبنان گفت : شهرستان کوهبنان هم از جهت جغرافیایی و هم از جهت فرهنگی ویژ گی های خاصی دارد که در بحث فرهنگ  بزرگانی همچون حضرت ایت الله جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، دکتر محمود    روح الامینی ، علامه سید احمد جعفری و …… را در دامان خود پرورش داده که در حال حاضر امام جمعه  کرمان به عنوان عامل وحدت و همدلی در دیار کریمان است و اگر شاهد توسعه ، پیشرفت و تدوین مباحث هستیم بواسطه ی وجود ایشان است .
وی خاطر نشان کرد : کوهبنان شخصیت های فرهنگی و اجتماعی بزرگی در طول تاریخ در دامان خود پرورش داده که نمونه ی بارز آنها افضل الدین ابو حامد کوهبنانی است که طبیب ، شاعر و ادیب بوده است .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد : کوهبنان ظرفیت های فراوانی در حوزه های کشاورزی ، صنعت ، معدن و غیره دارد اما آنچه موجب افتخار کوهبنان و کوهبنانی ها شده وجود شخصیت ها و چهره های فرهنگی در طی  دوران است .
وی  ابراز داشت : به منظور هماهنگی و هم فکری و بر رسی وضعیت فرهنگی شهرشورای فرهنگ عمومی در شهرستان ها تشکیل شده تا نقاط قوت و ضعف مسائل فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد و برای اجرایی شدن آنها چاره اندیشی گردد .
علیزاده خاطر نشان کرد : شورای فرهنگ عمومی نبایستی فقط به مناسبت ها و وظایف سایر دستگاه ها بسنده کند بلکه بایستی معضلات فرهنگی ، آسیب های اجتماعی و……… را شناسایی و برای رفع مشکلاتی نظیر خشونت ، طلاق ، ترویج فرهنگ کار و اشتغال چاره اندیشی نماید و در این راستا با تشکیل هسته های پژوهشی از وجود نخبگان ادارات فرهنگی و دانشگاهیان بهره ببرد .
وی ادامه داد : چند سالی است که شورای گسترش فعالیت های قرآنی فعالیت جدی خود را در استان آغاز نموده تا بتواند با هم افزایی ،هم گرایی و انسجام بیشتر همچنین بهره جستن از نخبگان و برگزیدگان قرآنی  در راستای گسترش فرهنگ قرانی گام بردارد البته این شورا زیر مجموعه شورای فرهنگ عمومی است .
مدیر فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت :  بحث اقتصاد مقاومتی در حد شعار نیست بلکه یک گفتمان و نظام فکری است که سیاست های کلی آن توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده و امسال نیز مقا م معظم رهبری بر اقدام و عمل تأکید نمودند این جاست که مقام معظم رهبری بر بحث همگانی بودند گفتمان تأکید نمودند .
وی تأکید نمود : گفتمان اقتصاد مقاومتی یک تکلیف همگانی و عمومی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته که اگر این گفتمان فقط در سطح دولتی و اداری مطرح گردد و مشارکت مردمی نداشته باشد پیش نمی رود .
این مقام مسئول ابراز داشت : بحث اقتصاد مقاومتی با ریاضت اقتصادی متفاومت است ریاضت اقتصادی بحثی مقطعی و زود گذر است در حالی که اقتصاد مقاومتی یک نظام فکری است که ممکن است سالیان سال مورد توجه قرار گیرد .
علیزاده یاد آور شد : بحث بهینه سازی بایستی با استناد به آیات و روایات مورد بررسی و دقت قرار گیرد و برای تحقق این امر بایستی از تجمل گرایی و چشم و هم چشمی پرهیز گردد و خرید کالاهای داخلی و رونق اقتصادی مورد توجه باشد البته رو حانیت و رسانه ها در این راستا نقش مهم و اساسی دارند .
وی تأکید نمود : برای تحقق بهتر و بیشتر اقتصاد مقاومتی بایستی به آموزش در سطوح دانش آموزی و دانشجویی عنایت ویژه ای گردد و اساتید و دبیران چند دقیقه ای از آغاز بحث و درس خود را به این مهم اختصاص دهند .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : از جمله وظایف شورای فرهنگ عمومی شهرستان نقش گفتمانی در حوزه ی نخبگان است که تاثیر فراوانی بر جامعه دارد از طرفی تمامی اعضای شورا باید بعنوان عضوی از اعضای جامعه به نقش خود عنایت داشته باشند که البته حلقه های طرح صالحین و کانون های مساجد هم در آموزش و آگاهی دادن به آحاد جامعه موثر هستند .
وی ابراز داشت باید باور مردم تغییر کند که مطالبه آنان در بحث اقتصاد مقاومتی و اشراف آنان بر این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و مانند دوران دفاع مقدس که گفتمان ایثار و شهادت مطرح بود و تا امروز همچنان فرهنگ غالب جامعه است عنایت شود و این گفتمان همچون دفاع مقدس و عید نوروز سینه به سینه مطرح گردد  .
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی